"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - Alfons Toussenel

 -

O nas

Historia naszej hodowli rozpoczyna się A.D. 2006, kiedy to FCI zatwierdziła mój przydomek hodowlany "Igbero". Natomiast od 2002 roku należę do Związku Kynologicznego w Polsce, oddziału w Częstochowie.

Owczarek niemiecki towarzyszył mnie i mojej rodzinie od zawsze. Z początku nie były to zwierzęta rodowodowe (początek lat 90-tych) lub były rodowodowe, ale nie hodowlane, jak np. nasza IWA Union (z racji wieku zwana Babiną - odeszła od nas w wieku 14 lat i 2 miesięcy). IWA pokryta użytkowym psem, synem TOMA z PS dała miot, z którego pies wiele lat przepracował w policji i również długo cieszył się dobrym zdrowiem. Staram się stawiać na charakter tak, aby nasze zwierzęta nie były tylko ozdobą ogrodu, czy też dobrze wyglądały w ringu, ale również aktywnie pracowały na swoich posesjach tak, jak siostra miotowa naszej KASTY - KAMILLA, która bardzo aktywnie pracuje w dużej firmie, a jednocześnie dla swoich właścicieli jest przemiłym psiakiem.

Dopiero po założeniu własnej rodziny podjęliśmy z mężem decyzję o zakupie suczki w hodowli Tarand pana Andrzeja Tarnowskiego. Z kontaktu z naszymi owczarkami czerpiemy wiele radości i satysfakcji. Dużym przeżyciem były zawsze wyjazdy na wystawy, przygotowania do nich, jak również szkolenia (tutaj wiele skorzystaliśmy z wieloletniego doświadczenia pana Karola Pietruchy - właściciela hodowli owczarków użytkowych "Napór"). Wielką cierpliwością wykazywał się zawsze nasz "guru" od szkoleń - pan Roman Krzywański, pracując nad nami i naszymi psami.

Naszą stroną internetową zajmuje się młody adept informatyki - Dawid Dubiński

Aktualnie posiadamy dwie suki już z naszym przydomkiem hodowlanym - KASTĘ i SUPER STAR. Zapraszamy wszystkich miłośników rasy owczarek niemiecki do oglądania naszej strony, którą w miarę możliwości będziemy uzupełniać. Klan "Igbero"

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
 Dzisiaj

 Imieniny

 

Psy
Suki
Mioty
Galeria
Sprzedam
Kontakt
Linki
Goście